Current to prosta gra na iPoda Touch, iPhone'a i iPada, którą na upartego możnaby nazwać klonem Puzzle Bobble o mocno zmienionych zasadach.

W skrócie: zgarniamy hexogi z planszy i natychmiast wystrzeliwujemy z powrotem; jeśli trafimy w hexog taki sam jak ten wystrzelony, spowodujemy jego zniknięcie z planszy wraz z grupką kilku-kilkunastu identycznych w pobliżu. Hexogi w trakcie gry namnażają się (zielone), duplikują (czerwone) i przenoszą z miejsca na miejsce (niebieskie), co komplikuje planowanie kolejnych strzałów - o powodzeniu nie decyduje jednak wyłącznie refleks, gdyż liczbę strzałów ograniczono do 25 na etap. Hexogi potrafią grupować się w klastry lub "wisieć" na planszy bez żadnego oparcia (inaczej niż w Puzzle Bobble), do tego same z siebie nie wchodzą w "reakcje wybuchowe" ze sobą - natomiast oprócz ich łączenia ich przy pomocy działka zgarniająco-wystrzeliwującego możemy również od czasu do czasu użyć pocisków specjalnych o bardziej niszczycielskim działaniu.

Current to gra bardzo grywalna oraz bardzo dopracowana pod względem dźwiękowym (energetyczny elektroniczny beat, który "wkręca" nas w intensywny gameplay) i graficznym (minimalistyczna, ale przejrzysta i stylowa oprawa).

  • Current - strona domowa (w tym link do App Store)