Ponad 2 lata minęły od premiery Space Invaders Infinity Gene na iPhone'a i iPoda Touch - w międzyczasie gra została przeniesiona na Xboksa 360 (XBLA) i PlayStation 3 (PSN), a dzisiaj miała swoją premierę równiez na Android Market.

Gra zaczyna się jak Space Invaders z 1978 roku, aby wyewoluować w hardkorowego, szaleńczego, scrollowanego shmupa! Ewolucja, symbolizowana przez tytułowe geny i drzewko ewolucji, objawia się nieustannym wprowadzaniem nowych elementów do gry - czy to dotyczących sterowania (bardzo szybko otrzymujemy możliwość poruszania we wszystkich kierunkach na płaszczyźnie), czy to oprawy graficznej i dźwiękowej, czy to widocznych w złożoności samej rozgrywki, zasadach działania broni i zachowaniach przeciwników.

To, co dzisiaj jest truizmem, w momencie premiery iphonowego Infinity Gene było zaskoczeniem - oto bowiem japoński developer pokazał, że jest w stanie stworzyć zręcznościową grę na iPhone'a, która pod względem walorów produkcyjnych, grywalności, "głębi" oraz wygody sterowania nie będzie ustępować najlepszym grom na PSP czy NDS-a.

Innymi słowy: klasyka gatunku!