Połączenie wyścigów ze scrollowaną platformówką z wykorzystaniem silnika fizyki to żadna nowość - już w ubiegłym wieku popularność zdobywały gry takie jak Action Supercoss czy Elasto Mania, a ostatnie miesiące to wysyp podobnych produkcji na system iOS.

MotoHeroz to gra dedykowana konsoli Nintendo Wii (WiiWare), za którą to grę odpowiadają Finowie ze studia RedLynx, znanego m.in. z serii Trails na PC i Xboksa 360. Podobieństwa między Trials a MotoHeroz są, ale ledwo zauważalne - już na pierwszy rzut oka gra okazuje się być dużo bardziej dynamiczna i kolorowa. Jak przystało na poważną produkcję na Wii, dodano w niej kierowców z dużymi głowami, zmieniające się jak w kalejdoskopie scenerie (las, lód, piasek, woda), połyskujące monety do zbierania i zabawne power-upy w rodzaju jetpacka czy spadochronu.

Grać można w trybie dla pojedynczego gracza, jaki i w trybie lokalnej gry wieloosobowej (od 2 do 4 graczy). Mając połączenie z Internetem, uzyskujemy dostęp do tablic z wynikami graczy z całego świata oraz do dodawanych przez twórców (każdego dnia!) nowych tras.