Grając w Quarrel Deluxe byłem przekonany, że mam do czynienia z adaptacją gry planszowej - okazuje się, że jest to produkcja autorska, która dopiero debiutuje na iUrządzeniach. Tak czy inaczej, Quarrel Deluxe jest miksem dwóch klasycznych gier towarzyskich: Scrabble i Risk (Ryzyko). Z Ryzyka zaczerpnięto element "taktyczny", czyli rozmieszczanie "żołnierzy" na planszy - siły można przemieszczać pomiędzy sąsiadującymi obszarami mapy, a ilość "żołnierzy" w dużej mierze decydować będzie o szansach na zwycięstwo w starciu z przeciwnikiem. Podczas starcia (któraś z "armii" atakuje obszar, na którym stacjonuje wojsko innego gracza) na ekranie prezentowane jest 8 liter, z których ułożyć musimy - jak najwyżej punktowany - wyraz. Punktacja poszczególnych liter jest bezpośrednio zaczerpnięta z gry Scrabble, a o maksymalnej, dozwolonej długości słowa dla każdej ze stron bitwy decyduje ilość żołnierzy uczestnicących w starciu (od 1 do 8). W przypadku remisu (obaj zawodnicy ułożyli tak samo wysoko punktowane słowo) o zwycięstwie decyduje to, kto ułożył wyraz jako pierwszy.

Gra wykonana jest perfekcyjnie - jeśli pominiemy brak trybów gry wieloosobowej, o które ten bardzo interesujący tytuł aż się prosi.

Gra dostępna jest wyłącznie w angielskiej wersji językowej - w grze zintegrowano słownik "Collins Official SCRABBLE Dictionary" i możemy zapoznać się ze znaczeniem każdego poprawnie ułożonego słowa.

  • Quarrel - strona oficjalna, z linkiem prowadzącym do App Store (dostępna jest również darmowa wersja gry).