Beat Sneak Bandit to "skradankowo-rytmiczna gra logiczna" dedykowana iPadowi, iPhone'owi i iPodowi touch. Gra absolutnie niecodzienna - prezentująca nowatorski typ rozgrywki, charakteryzująca się unikalnym stylem oraz spójną i dopracowaną oprawą graficzno-dźwiękową - a do tego diabelsko grywalna!

Jako włamywacz, któremu daleko do bycia czarnym charakterem, penetrujemy posiadłość złego Księcia Von Clockface (książe skradł wszystkie zegary świata - a my tylko próbujemy je odzyskać). Każdy etap to fragment posiadłości z rozmieszczonymi na siatce 8x4 drzwiami, zapadniami, schodami, fotokomórkami i strażnikami. Grę obsługujemy uderzając palcem w dowolne miejsce na ekranie, powodując skok postaci o jedno pole do przodu (lub odbicie się od ściany albo przeszkody). Co najbardziej istotne - trafiać musimy w rytm odtwarzanego utworu (4/4) - inaczej rozmieszczone na planszy zegary zaczną znikać. Aktywność "przeszkadzajek" (otwieranie się zapadni, uruchamianie fotokomórek i ruchy strażników) również wpisuje się w ten sam rytm. Proste? Genialne!

Beat Sneak Bandit to trzecia już produkcja Simogo. Poprzednie gry tego niezależnego, szwedzkiego studia - Kosmo Spin i Bumpy Road - pomimo niewątpliwie urokliwej oprawy, nie były tytułami przesadnie godnymi polecenia. Jak widać - "do trzech razy sztuka".