iPhone, iPod touch i iPad wciąż nie doczekały się gry piłkarskiej godnej miana "następcy Kick Off-a" czy "Sensible Soccer XXI wieku", ale zręcznościowe symulatory studia Fist Touch Games (First Touch Soccer, Euro Soccer) wybijały się ponad przeciętność dotykowych odsłon serii FIFA i Pro Evolution Soccer. Score! Classic Goals to - stworzona właśnie przez First Touch Games - sympatyczna, "casualowa" gra, która pozwala na odtworzenie akcji z ponad setki historycznych meczów z kilku ostatnich dekad.

Siłą Score! Classic Goals są: intuicyjne sterowanie (gra polega na rysowaniu na ekranie toru lotu piłki dla podań i strzałów), realistyczna fizyka i doskonała animacja zawodników. Gra pozwala na drobne eksperymenty, ale podstawowym celem jest możliwie wierne odtwarzanie rzeczywistych akcji. Na najniższym poziomie trudności (amateur) siła podań i strzałów jest ustawiana automatycznie, poziom professional odblokujemy dopiero po pomyślnym zaliczeniu wszystkich akcji dostępnych w grze.

Gra nie sprawia wrażenia całkiem kompletnej - brak jest oryginalnych składów drużyn, komentarzy oraz dodatkowych informacji nt. odtwarzanych akcji - ale potrafi zapewnić mnóstwo doskonałej zabawy i wciąga bez reszty.