Olbrzymią popularność konsola Nintendo DS po części zawdzięcza temu, że wśród pokaźnej liczby świetnych gier nań dostępnych można też znaleźć takie, które wydają się atrakcyjne również osobom potencjalnie niezbyt zainteresowanym grami - w oficjalnych materiałach reklamowych przedstawianym jako emeryci, zapracowani biznesmeni i gospodynie domowe. Wszystko pod szyldem Touch! Generations, będącym linią produktów łączącą w sobie casual games, programy edukacyjne i interaktywne zabawy, często nawet grami nie będące.

Zgodnie z kalendarzem wydawniczym, 29 września w Europie ukazać się ma kolejna pozycja z serii - 42-All Time Classics (w USA zostanie wydana w październiku jako Clubhouse Games). Kartdridż z 42 "tradycyjnymi" grami, wśród których znajdziemy m.in. szereg gier karcianych (w tym kierki, poker, brydż i pasjans), szachy, warcaby, domino, mahjong'a, "rzutki" i grę w kapsle...

Grę cechuje przejrzysty i zrozumiały nawet dla totalnego growego laika interfejs i maksymalnie intuicyjna obsługa (sterowanie wyłącznie przy pomocy ekranu dotykowego, bez udziału jakiegokolwiek dodatkowego przycisku). Najbardziej bajerancką sprawą jest jednak to, że grać będzie można także przez Internet (Wi-Fi), za pośrednictwem usługi Nintendo Wi-Fi Connection, a zabawę dodatkowo umilać będzie graficzny chat z przeciwnikami.

Dla zainteresowanych - garść screenów i oficjalna lista gier.

Basic Card Games: Old Maid, Spit, I Doubt It, Sevens, Pig

Intermediate Card Games: Blackjack, Hearts, President, Rummy, Seven Bridge, Last Card, Last Card Plus

Advanced Card Games: Five Card Draw, Texas Hold ‘Em, Nap, Spades, Contract Bridge

Basic Board Games: Chinese Checkers, Checkers, Dots and Boxes, Hasami Shogi, Turncoat, Connect Five, Grid Attack

Advanced Board Games: Backgammon, Chess, Shogi, Field Tactics, Ludo

Variety Games: Soda Shake, Dominoes, Koi-Koi, Word Balloon

Action Games: Bowling, Darts, Billiards, Balance, Takeover

Single-Player Games: Solitaire, Mahjong Solitaire, Escape