Na Nintendo DS zapowiedziano - w odstępie kilku tygodni - dwie gry traktujące o giełdzie papierów wartościowych. Obie firmowane są przez wielkich japońskich wydawców (Konami oraz Capcom) i obie - jak na razie - zapowiedziane zostały wyłącznie w wersji japońskojęzycznej.

Stock Trading Trainer Kabutore! (Konami) ma charateryzować się profesjonalnym podejściem do tematu. Gra składać się będzie z dwóch części - treningowej oraz symulacyjnej. Część treningowa przewidziana jest dla początkujących graczy - dzięki niej poznają podstawy prowadzenia transakcji giełdowych i funkcjonowania samej giełdy. Gracze obeznani w temacie będą mogli skorzystać z realistycznego symulatora giełdowego, opierającego się na rzeczywistych danych pochodzących z Giełdy Tokijskiej.

Drugi tytuł - Kabu Trader Shun (Capcom) - to gra przygodowo-tekstowa, w której wcielimy się w rolę nastolatka marzącego o karierze maklera giełdowego. Część fabularna oparta będzie - jak na japońską przygodówkę przystało - głównie na statycznych screenach i dialogach (prawdopodobnie o umiarkowanym stopniu interakcji), natomiast część dotycząca kupowania i sprzedawania akcji ukazana zostanie bardziej w konwencji gry akcji (RPG?), niż symulatora. Nie wiadomo na razie nic o wykorzystanym "systemie walki", ale na screenshotach możemy już zobaczyć mniej więcej, jak ten element będzie się prezentował od strony wizualnej.

Więcej informacji i screeny: