Przygotowałem pięć niusów, które - gdyby nie fakt, że są w 100% prawdziwe - z pewnością byłyby świetnymi żartami primaaprilisowymi.

Amigowa klasyka na Xbox Live Arcade!

Pierwsze koty za płoty - na razie mowa jest o jednym tytule (Sensible World of Soccer 96/97). Szczególnie cieszy fakt, że słowo Amiga pada w oficjalnych zapowiedziach... Grać będzie można w dwóch trybach - pierwszy ma być oparty na emulacji oryginalnej wersji (aczkolwiek dodając możliwość zabawy on-line), podczas gdy drugi dodatkowo zaoferuje poprawioną oprawę graficzną i dźwiękową oraz bliżej niesprecyzowane "nowe elementy gameplayu". Premiera na XBLA zapowiedziana jest na wiosnę, pod koniec roku gra trafi również na bliźniaczy system tworzony z myślą o systemie Windows Vista - Games for Windows - Live. Info @GameSpot.

Ninja Gaiden na Nintendo DS!

Zapowiedź tego tytułu jest olbrzymim zaskoczeniem, chociażby dlatego że Team Ninja od wielu lat nie wydał niczego na handheldy, w dodatku ten kultowy developer ma w zwyczaju tworzyć gry wyłącznie na najmocniejszą platformę na rynku - co sugerowałoby raczej, że jeśli zdecydują się na wydanie czegoś na konsolę przenośną to wybór padnie na PSP... Zaskakujących informacji na temat gry jest więcej - ma to być gra 3D (sądząc po screenach - niezwykle efektowna graficznie), konsolę trzymać będziemy w pionie, jak książkę, a praktycznie całe sterowanie odbywać się bedzie przy pomocy ekranu dotykowego. Preview @IGN.

Mario i Sonic razem!

Na taki żart jeszcze pięć-dziesięć lat temu nikt by się nie nabrał, obecnie wiadomość ta nie szkokuje, ale - co warto podkreślić - będzie to ich pierwszy wspólny występ w historii. Mario & Sonic at the Olympic Games to gra sportowa przygotowywana pod czujnym okiem samego Shigeru Miyamoto na okoliczność przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Platformy docelowe: NDS i Wii. Strona oficjalna.

Komputery Commodore marzeniem graczy!

Marka Commodore powraca i chociaż nie potrafię powiedzieć, która to już próba jej wskrzeszenia w ostatnich latach to tym razem rzecz jest szczególnie warta uwagi. A to ze wzgledu na fakt, że nazwą tą sygnowane będą markowe komputery dla graczy. Również te z najwyższej półki - czyli konurencja dla Alienware Dell'a i VoodooPC Hewlett-Packard'a. Strona oficjalna.

On-line'owy Speedball 2 na PC!

Nic nie wskazywało na to, że doczekamy się remake'u gry Speedball 2 (tytułu darzonego przeze mnie sporym sentymentem - był bowiem pierwszą grą, jaką uruchomiłem na własnej Amidze). Po pierwsze - zapowiedziany 5 lat temu ambitny projekt Speedball Arena spalił na panewce; po drugie - poprzedni remake tej klasycznej gry, Speedball 2100 na PSX'a był totalną porażką; po trzecie - parę miesięcy temu studio Bitmap Brothers przestało istnieć. A jednak - będzie remake - i chociaż tworzony jest przez firmy marnej reputacji (Frogster i Kylotonn Entertainment) to w prace nad nim zaangażowany jest również założyciel Bitmap Brothers, Mike Montgomery. Platforma docelowa - PC. Strona oficjalna.