L'Abbaye des Morts to nowa komnatowa platformówka pod Windows, stylizowana na tytuł z komputera ZX Spectrum. Zadbano o jednokanałowy dźwięk i paletę kolorów z "gumiaka" - zabrakło jedynie efektu tzw. konfliktu atrybutów. Tutaj wyjaśnienie: na "prawdziwym" ZX Spectrum w obrębie komórek o wymiarach 8x8 pikseli można było mieszać jedynie dwa kolory, stąd grach na tę platformę często widywało się kolorowe, kwadratowe "chmurki" wokół poruszających się obiektów (równie często twórcy gier - aby uniknąć tego niechcianego efektu - decydowali się na wykorzystanie zaledwie dwóch kolorów w obrębie całego obszaru gry).

Gra opowiada historię Jeana Raymonda, jednego z Katarów wygnanych przez Kościół Katolicki z Langwedocji (akcja dzieje się w XIII wieku), który dociera do starego kościoła i odkrywa starożytne zło skryte pod jego ruinami.

Oprócz archiwum z grą, ze strony autora możemy pobrać PDF-y z instrukcją obsługi i okładką (pasującą do pudełka na płyty DVD). Serwis Indiegames.com przygotował mapę świata gry (niestety nie ręcznie rysowaną). Odnośniki znajdziecie poniżej - pod wideo z 10-minutowym speedrunem (również za Indiegames.com):