Gatunek gier zwany potocznie wyścigami samochodowymi z widokiem z lotu ptaka ma nowego przedstawiciela. Reckless Racing to gra multiplatformowa (dostępna jest na urządzenia działające pod kontrolą systemu iOS - iPhone, iPod Touch i iPad - oraz na platformę Android), stworzona przez szwedzką firmę Pixelbite Games i wydana przez Electrinic Arts.

Wyścigi rozgrywane są na amerykańskim południu, w prowincjonalnych sceneriach i przy dźwiękach tradycyjnej muzyki. Można wiele dobrego powiedzieć nt. oprawy graficznej - gra robi wielkie wrażenie technicznym rozmachem i dbałością o szczegóły - ale tym, czym Reckless Racing najbardziej chwyta za serce jest model i fizyka jazdy. Dostępnych jest 5 typów sterowania (2x ekranowe przyciski, 2x wirtualna kierownica i sterowanie wychyleniem urządzenia) i 3 tryby gry (ściganie się z rywalami w trybie "Dirt Rally", ściganie się z samym sobą w trybie "Hot Lap" i dostarczanie pojawiających się losowo w danej lokalizacji paczek w losowo wskazane miejsca w trybie "Delivery"). Małą liczbę tras i lokacji (mała na chwilę obecną - nie wiadomo, co szykują twórcy/wydawca w następnych aktulizacjach) nadrabia dostępność trybów multiplayerowych (bez wsparcia dla Game Center na platformie iOS, ale za to z międzyplatformowym, internetowym multiplayerem pomiędzy Androidem i iOS).

Trailer średnio aktualny (sprzed pół roku - gdy gra nosiła jeszcze tytuł Deliverace), ale najlepszy jaki udało mi się znaleźć:

  • Reckless Racing - strona oficjalna z linkami do App Store i Android Market.