Spis artykułów.
Spis (dłuższych) artykułów zamieszczonych do tej pory na stronie:
Zemsta Montezumy - Montezuma's Revenge.
Zawiła historia powstania (i wydania) kultowej komnatówki "Montezuma's Revenge" (aka "Preliminary Monty"). Stworzona na 8-bitowy komputer ATARI w pierwszej połowie lat 80-tych (przez 16-letniego programistę), w późniejszym czasie przeniesiona została - z mniejszym lub większym powodzeniem - na szereg innych platform. Artykuł opowiada również o późniejszych losach twórców "Zemsty Montezumy" i ich próbie powrotu na rynek elektronicznej rozrywki z tytułem "Montezuma's Return".
Ten Greatest Moments in Gaming.
Do napisania tego artykułu zainspirował mnie tekst "20 Greatest Moments in Console Gaming" zamieszczony w czasopiśmie Electronic Gaming Monthly (11/2002). Jego autorzy starali się wybrać 20 najwspanialszych, najbardziej pamiętnych momentów związanych z grami. Zaskakujący był brak w tym zestawieniu jakichkolwiek gier produkcji polskiej - postanowiłem więc sporządzić subiektywną listę Dziesięciu Najwspanialszych Chwil w Polskich Grach. Z wielkim przymrużeniem oka.
Wielka afera mięsa armatniego. Cannon Fodder.
Wydany w 1993 roku Cannon Fodder to absolutna klasyka, warto więc wiedzieć że wydaniu gry towarzyszyły spore kontrowersje. Co wspólnego z amigową zręcznościówką mogą mieć: brytyjski związek kombatantów i dlaczego nie należało kupować tej haniebnej gry? - zapraszam do lektury.
Maciej Miąsik - wywiad.
Maciej Miąsik. Programista, producent, projektant, dźwiękowiec, grafik. Bez fałszywej skromności mówi o sobie: jeden z ojców przemysłu gier komputerowych w polsce. Pan Maciej nie tylko szczegółowo odpowiada o swojej pracy oraz o ukończonych i nieukończonych projektach - ale także zadał sobie trud wybrzebania archiwalne materiałów tych projektów dotyczących. Dzięki temu tekst mógł zostać zilustrowany obrazkami z gier, które nigdy nie ujrzały i nie ujrzą światła dziennego.
Marcin
Marcin Borkowski - wieloletni współpracownik Spółdzielni Bajtek, w latach 1992-1996 redaktor naczelny magazynu Top Secret. W 1986 roku stworzył grę tekstowo-przygodową na komputer ZX Spectrum zatytułowaną Puszka Pandory, która przez fakt bycia reklamowaną w ogłoszeniu prasowym (Bajtek) może zostać uznana za jeden z pierwszych komercyjnych tytułów growych w naszym kraju.
O stronie

Gry komputerowe. Gry wideo. Historia elektronicznej rozrywki. Historia komputeryzacji. Nostalgia. Next-gen. Platformy mobilne. Dystrybucja elektroniczna. Arcade. Oldschool. iPhone. GBA. XBLA. WiiWare. PSN. Sony. Microsoft. Nintendo. Atari. Commodore. Amiga. ZX Spectrum. DOS. Windows. Flash.